Jakie zdjęcia na sprzedaż produktów?

Zdjęcia przyciągają uwagę klientów, jest to niezaprzeczalny fakt, który wiąże się z wiedzą psychologiczno-pedagogiczną. Mózg człowieka jest najczęściej rozwinięty do poziomu konkretno-obrazowego, a zdjęcia są obrazami. Dlatego klienci bardzo cenią sobie dobrze zrobione zdjęcia produktów. Produkty przecież posiadają zalety, a zdjęcia mogą je uwypuklać. Fotografia produktowa nie kosztuje już dziś tak dużo, jak kosztowała kiedyś. Nawet nieduży sklep internetowy często może sobie pozwolić na zatrudnienie profesjonalnego fotografa celem wykonania choćby pokazane niżej packshoty typu duch.

Wyniki wyszukiwania prezentują nie tylko nagłówki ale przede wszystkim zdjęcia. Klient, który szuka danego produktu zagląda najpierw na szereg zdjęć prezentujących ten towar, później czyta opis, ewentualnie opinie i komentarze i na tej podstawie podejmuje decyzję czy zakupić dany produkt. Sprzedaż produktu zależy głównie od zdjęć, ponieważ jak mówi psychologia, człowiek pamięta tylko to co zobaczy na początku jeżeli dokonuje zakupu w ten sam dzień, co zobaczył zdjęcia. Na komentarze i opinie zerka tylko gdy podobają mu się dwa przedmioty, a chce jeden, wtedy wybiera ten produkt, który ma lepsze opinie.

Istnieje ogromne prawdopodobieństwo sprzedania produktu, gdy ma się dobrze zrobione zdjęcia. Wysokiej jakości zdjęcia, dobrana odpowiednia perspektywa, ułożenie produktu w różnych pozycjach, wpływa pozytywnie na chęć zakupu. Na sprzedaż produktu wpływ ma tło, oświetlenie produktu, dobrze zrobiona edycja graficzna. Właściwie sprzedaż produktu za pomocą zdjęcia jest tożsama z zamieszczaniem zdjęć do CV w celu znalezienia pracy. Im lepiej się wystroisz i pomalujesz, a fotograf będzie miał dobry sprzęt i umiejętności edycyjne grafiki, tym większe prawdopodobieństwo, że zrobione zdjęcie znajdzie tobie pracę.