Ładniejsze zdjęcia produktów

Prezentacja produktu jest tym, co przyciąga uwagę potencjalnego klienta. Dobrze prezentujący się produkt jest postrzegany przez klienta jako atrakcyjniejszy i godny swojej ceny. Jak sprawić, że produkt będzie atrakcyjny a zdjęcie jeszcze ładniejsze niż dotychczas?


Aukcje mają to do siebie, że staja się coraz popularniejsze, nie tylko wśród klientów. Popularność aukcji powoduje stały napływ nowych produktów do zakupu. Warto zadbać o jakość zdjęć, które mają sprzedać dany przedmiot. Źle zrobione zdjęcie odstrasza klientów. Profesjonalne lampy nie są wymagane przy dobrze robionych zdjęciach, tym bardziej nie potrzebujesz namiotu bezcieniowego czy drogiej lustrzanki. Ładne zdjęcie wykonasz już smartfonem, gdy tylko przeczytasz kilka prostych rad.


Tło może zepsuć nawet najlepsze ułożenie produktu do zdjęcia. Aby to produkt grał główną rolę, tło musi być proste, gładkie, jasne a najlepiej zupełnie czyste — białe. Masz kartkę z bloku A3, najlepiej technicznego? To wspaniale, bo właśnie takie tło sprawdza się najlepiej i wcale nie jest drogie. Tła ma być drugoplanowe, a dominować ma przedmiot.


Aby nie wystawiać się na ogromne koszty lamp, wykorzystuj światło dzienne. Da nawet lepszy efekt niż lampy oświetleniowe. Idealne światło do robienia zdjęć powinno być miękkie. Odbite światło najlepiej oddaje miękkość produktu, jego zalety i walory. Daje efekt naturalnie rzucanego cienia na dany produkt.


Kilka mały detali pomoże sprzedawać ci 30% więcej produktów na aukcji. Smartfony są wyposażone w coraz lepsze aparaty, dzięki temu powstają zdjęcia ze szczegółami. Wybierz tryb makro i ciesz się potencjalnie sprzedanym produktem. Wykadruj swoje zdjęcia, tak aby produkt wypełniał większą część zdjęcia. Tanie aparaty, które kosztują ok. 300 złotych, są wyposażone w zoom, wykorzystuj go do kadrowania zdjęcia produktów.